پدری به نام حسین

پدری به نام حسین

نام کتاب پدری به نام حسین زیر عنوان مهارت‌های تربیتی پیشوای سوم در بستر خانواده
نویسنده محمد صحتی سردرودی ناشر مهرستان
نوبت چاپ اول شمارگان 3000 نسخه
تعداد صفحه 256 صفحه قیمت 17000 تومان

چکیده کتاب:

این کتاب با نگاهی متفاوت، این‌بار امام حسین (علیه السّلام) را نه در میدان نبرد، که به‌عنوان فرزندی شایسته، همسری عاشق و پدری مهربان در کنار خانواده به شما معرفی خواهد کرد.

ما از کودکی حسین(ع) را با کربلا و عاشورا شناخته‌ایم؛ اما کمتر به تفاوت «عاشورایِ امام حسین(ع)» با «امام حسینِ(ع) عاشورا» فکر کرده‌ایم. کمتر به این اندیشیده‌ایم که این گوهر تابناک را نباید از میان خانه و خانواده بیرون کشید و تنها در میدان مردان به نظاره نشست. حقیقت آن است که او نیز مانند هر انسان دیگر، پیش و بیش از آنکه مردِ میدان باشد، مردِ خانواده بود؛ شخصیت بی‌نظیری که فرزندی شایسته برای پدر و مادرش، شوهری عاشق برای همسرانش و پدری مهربان و فداکار برای فرزندانش بود. اصلاً واژۀ «پدر» از او معنا گرفت و اعتبار یافت. کتاب «پدری به نام حسین(ع)» مجالی است تا چشم‌هایمان را بشوییم و به گونه‌ای دیگر به حسین(ع) و زندگی او بنگریم. سیرة او باید به‌عنوان اسوۀ همیشه‌‌سبز و زندگی‌بخش، پیوسته سرلوحة زندگی‌مان باشد تا معنای مهر و مهربانی، محبت و زندگی عاشقانه را در سایه‌سار دلدادگی به زن و فرزند، از او بیاموزیم.

فهرست کتاب:

ردیف نام و نام خانوادگی سمت اجرایی
1 محمد صحتی سردرودی نویسنده
2 --- مولف
3 حامد مغروری مدیر هنری
4 زینب ربانی‌خواه طراح جلد
5 زینب ربانی‌خواه صفحه آرا
6 هومن هاشمی‌نژاد مشاور هنری
7 --- بازنویس
8 --- سر ویراستار
9 --- ویراستار 1
10 --- ویراستار 2
11 محمد کاظمی نمونه خوان
12 مرکز احیاء اندیشه و سیره علوی تهیه کننده
13 کانون آگهی تبلیغاتی کارگاه کانون آگهی تبلیغاتی
14 ویراستاران حرفه ای پارس ویرایش

4 دیدگاه در “پدری به نام حسین

 1. سلام علیکم
  در خصوص انتشار کتابی به نام پدری به نام حسین با نویسندگی حجه الاسلام محمد صحتی سردرودی و معرفی کتاب مذکور در آن سایت مطالبی را به عرض می رسانم:
  ۱- این کتاب را برای مسابقه کتاب خوانی در هیئتمان انتخاب و مسابقه ای برگزار کردیم تعدادی از کسانی که این کتاب را خوانده بودند ایرادهایی رابه این کتاب وارد می دانستند برای همین در شب میلادپیامبر گرامی اسلام (ص) از نویسنده کتاب دعوت کردیم تا پاسخگو باشند. ما ابتدا فکر می کردیم مطالب در خصوص بخشی از کتاب که مربوط به مختار و مصعب ابن زبیر است می باشد چرا که کل جلسه نویسنده فقط به این موضوع پرداخت و زمانی که امام جماعت مسجد در آخر صحبتهای ایشان در خصوص قصاص و آیه مربوط به آن در قرآن اشاره کرد ایشان با توهین به امام جماعت مسجد گفتند معلوم است شما در خصوص قصاص هم چیزی نفهمیده اید و از جایش بلند شد و در حالیکه میگفت وقت من برایم با ارزش است و وقت شنیدن این حرفها را ندارم خواست جلسه را ترک کند که صلواتی فرستاده شد و جوایز کتاب خوانی با حضور ایشان اهدا شد.
  ۲-مسایل پیش آمده مسئولین هیات را بر آن داشت که به مطالعه کامل کتاب بپردازند که در این مطالعه متاسفانه به این باور رسیدیم که یک کتاب بسیار گمراه کننده که بر خلاف نامش غیر تربیتی و ضد ارزشی است را برای اعضای هیات که عمدتا نوجوان و جوان هستند را معرفی نموده ایم .
  ۳-در اولین مرحله به متخصصین امر مراجعه کرده ایم تا کتاب را مطالعه و آسیب شناسی کنند برای همین با توجه به انتشار و معرفی این کتاب در آن مجموعه محترم خواهشمند است همانطور که ادعان نموده اید که با وسواس خاص اصول کیفی کار را تعیین نموده تا شاخص ارزیابی باشند و بازتاب دغدغه مندی مان، کارشناسان با حساسیت ویژه نسبت به مطالعه آن اقدام و موجب امتنان است که نظر و نقد خود را نیز اعلام فرمایند .
  ۴-انشاالله بعد از جمع آوری کلیه نقدها و دریافت پاسخ های نویسنده محترم ، مطالب به آن مجموعه محترم ارسال خواهد شد.

  1. سلام و احترام
   حقیقتش بنده هم با جناب منصوری پور کاملا موافق هستم..کتاب رو به عنوان کتابی تربیتی به بنده معرفی کرده بودند اما دریغ از یک نکته تربیتی! هدف این کتاب بنظر نه تربیت بلکه بیان مسائلی شبهه ناک است که حتی مسائل مورد توافق را زیر سوال میبرد!
   اگر هدف مسائل تربیتی و الگو برداری از امام حسین در مسائل خانوادگی است_که چنین چیزی در کتاب دیده نشد_ ورود به بحث تاریخی که بیشتر تحقیق سطحی است در رابطه با وجود یا عدم وجود علی اصغر(ع) یا حضرت رقیه و..چه جای بیان دارد؟ درکل کتاب تحقیقی جهت دار گویا دیده می شود و جاهایی که به نکات تربیتی می خواهد اشاره کند با بیان اینکه منابعی در دست نیست!از مطلب میگذرد!! گویا هدف از ابتدا این نبوده که به آن پرداخت شود!

 2. بسم الله
  برادر بزرگوار جناب آقای منصوری‌پور
  از اینکه نشر قبسات را قابل دانستید و دیدگاه خود را درباره کتاب پدری به نام حسین (علیه السلام) در این سایت مرقوم فرمودید، سپاسگزاریم.
  از شما برادر عزیز انتظار داریم قسمت‌هایی از کتاب را که از نظر شما و دوستانتان گمراه کننده، غیرتربیتی و ضدارزشی است را با ذکر مصداق و شماره صفحه به این نشر ارسال فرمائید تا در یک فضای علمی و با استفاده از مستندات تاریخی و به دور از فضای احساسی، پاسخ‌های لازم تهیه و حضور مبارکتان ارسال گردد.
  از حسن توجه شما به محتوای کتاب های تولید شده در این نشر متشکریم و به وجود خوانندگان دقیق و دغدغه‌مندی چون جنابعالی مفتخریم.

 3. صرف ادعا یا اتهام بسیار بعید است که مفید باشد.
  منتظریم و مشتاق تا نقدهای مستند را با سپاس فزونتری دریافت کنیم و بیاموزیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *